| m0n1kmara a întrebat:

Am o catelusa care ieri a implinit un an si pe care as vrea sa o sterilizez. Credeti ca se mai poate la varsta asta si vor exista consecinte? happy

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Se poate si nu exista consecinte nedorite

| Kyrie a răspuns:

Daca s-ar steriliza si noi nascutii umani..., ar fi misto laughing, am dreptate?

Daca s-ar intampla asta, as fii foarte fericit sa vad cum evolueaza Tera fara homosapieni

(nu are nici o legatura cu subiectul dar sunt si eu plictisit am un gram de adevarat in vorbele astea laughing

| okokokokokok a răspuns:

E o varsta foarte buna pentru a o steriliza

| TheScorpions a răspuns:

Sterilizarea poti sa o faci pana la varsta de 5 ani, dupa vor intra in joc consecintele, la varsta care o are acum nu se intampla nimic, daca vrei sa o sterilizezi, sterilizeaz-o pana la varsta de 5 ani, daca o sterilizezi mai presus de varsta de 5 ani, pot aparea boli / etc.

| geoburndragon a răspuns:

Se poate la aproape orice varsta insa da, vor exisra consecinte se va ingrasa extrem de tare deoarece castrarea si sterilizarea provoaca schimbari in metabolismul animalelor.Insa nu este sterilizarea de vina...noi suntem pentru o catelusa sterilizata nu mai are nevoie de atata mancare ca inainte si de aceea oamenii care nu stiu asta tind sa le dea cainilor aceeasi portie de mancare zilnic happy. Deci o poti steriliza.(si sterilizarea timpurie este cea mai sigura :*

| Ernia a răspuns:

Nu-ti sfatui sa o sterilizezi..am sterilizat-o pe-a mea si consecintele sunt neplacute, a devenit salbatica.Succes