| angeldevil_7103 a întrebat:

Buna TPU am o catelusa de talie mica si este gestanta astazi a inceput sa fie inactiva,a mancat un os de dimineata si de atunci nimic,nu se deplaseaza mai deloc,tot timpul se asaeaza in patul ei si doarme nu vomita,am scos`o afara si am vrut sa vad daca merge si tot timpul sta cu burta in sus sa o mangai, nu este termenul de nascut acesta este abia luna viitoare.M a ingrijoreaza ca o las intr-un loc si ea sta si se freaca de pamant, se rostogoleste si cand se deplaseaza tinde sa`si atinga burtica cu botul...ma ingrijoreaza ce poate avea FUNDA SI VOT jurrr.

Răspuns Câştigător
| farainhibitii a răspuns:

Pai din cate am inteles eu, ea are pui happy sunt semne normale sa nu aiba chef de plimbari si astea, pofta de mancare la fel! daca esti asa ingrijorata cheama un veterinar sa ii faca un control daca spui ca peste o luna trebuie sa fete.happy funda?

1 răspuns:
| cool4me a răspuns:

I-ai facut vaccinu? mai du-o odata la veterinar, este normal sa nu poate sa topaie in starea in care este ea. faptul ca isi atinge burta cu botul este normal si cainii au sentimente si isi simt puii