| CristinaKti a întrebat:

Am o catelusa husky si vreau sa-i fac eu un ham insa nu stiu ce materiale se foloseste care e mai puternic e foarte jucausa si sa o tina bine va rog sa`mi spuneti daca stiti [Funda :*] multumesc.

Răspuns Câştigător
| pushtius1 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa cumperi unul gata confectionat, tu nu il vei face sa se prinda exact pe corpul ei iar ea daca nu o sa-l sufere il va face praf :) daca vrei mai multe info despre caini intra pe http://animaledecompanie.info

11 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Daca ii pui ham catelusa ta care mai este si husky va fi mult mai tentata sa traga.Fiindca rasa ei a fost creata ca sa traga sanii.Cel mai bine ar fi sa ii cumperi o zgarda de forta.

| CristinaKti explică (pentru T7uk):

Cel mai sigur cand voi fi in magazin am sa cer parerea vanzatorului

| T7uk a răspuns:

Asa sa faci kiss

| onasis1961 a răspuns:

Pentru lesa sau ham, cum zici tu, cel mai bun material e Pielea naturala!

| patySsmile a răspuns:

Cel mai bine ar merge o zgarda pentru ca hamul este facut in special pentru cateii mai mici sau care nu sun foarte puternici sa il rupa.

| CristinaKti explică (pentru patySsmile):

Nu cred ca ii e recomandat hamul e caine de tractiune pana la urma daca ar incerca sa fug si eu as incerca sa o impiedit ar strange-o la gat deci de aia as vrea ham e foarte jucausa si cu zgarda s-ar invarti cat ar vrea insa in ham as tine-o mai bine si o simt mai in siguranta

| patySsmile a răspuns (pentru CristinaKti):

Nu stiu eu ti-am dat un sfat, eu am bichon havanese mic, si nu prea ma pricep la cainii mari, dar am vazut multi caini husky prin parcul in care merg si aveau toti zgarda thinking

| CristinaKti explică (pentru patySsmile):

Da dar catelusa mea e foarte jucausa si nu sta locului iti multumesc de sfat si am sa si intreb sa cer mai multe pareri de la mai multe persoane acei husky care i-ai vazut tu poate au avut stapani mai severi insa a mea a fost rasfatata deci...de aceea imi doresc pentru ea ham stiu ca pentru cei mici cun sunt bichonii este recomandat hamul deoarece zgarda ii poate iesi dupa cap insa catelusa mea s-ar invartii neincetat sa o de-a jos

| elena1919 a răspuns:

Nu exista magazine pentru catei unde ai putea gasi? poate pe net.E mai bine decat sa ii faci tu.Asta e parerea mea tinand cont de faptul ca nu stiu din ce ai putea sa i faci pentru ca nu am un catel sau ceva de genulhappy

| arianamirica a răspuns:

O ce frumos! HUSKY1sunt frumosi! hamul se cumpara de la magazine de specializare

| CristinaKti explică (pentru arianamirica):

Da stiu dar stii tu cum e catelusa mea mi-as fi dorit sa stiu cum se face unul e dragut cand faci ceva pentru cainele tau dar cel mai probabil ii voi cumpara unul si asta e ceva dragut pentru ea :*