| ImNutellingYou a întrebat:

Bună TPUsad am o întrebare dar nu știu dacă are senssad am un hamster care a avut niște probleme respiratorii și din cauza unui medic veterinar care i-a administrat niște antibiotice pe care sigur nu le- tolerat hamsterul meu a avut o rană la piciorușul dreptsad rana i se vindecase dar acum de 3 zile i s-a umflat piciorul și mergea cu capul într o parte

1 răspuns:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Nu prea am inteles nimic > Cred ca ai vrut sa spui ca hamsterul tau a avut o rana la picior, iar medicul i-a prescris niste antibiotice. Acum de 3 zile piciorul ( la care avusese rana inainte) s-a umflat din nou, iar hamsterul tau merge cu capul intr-o parte.
Din pacate nu ai mentionat daca e piciorul din fata sau din spate.

In orice caz, categoric antibioticele nu au fost indeajuns de puternice, iar dupa ce rana de la picior s-a inchis, s-a creat cel mai probabil un abces ( o infectie mai puternica). Daca e la un picior din fata e posibil ca asta sa cauzeze si mersul cu capul intr-o parte! Mergi din nou cu el la medic ca s-ar putea ca in scurt timp sa trebuiasca sa il inlocuiesti!