| DragonyBlueStar a întrebat:

Off am o problema cu pestisorii mei betta am 2 femele si un mascul pe mascul l-am lasat cu o femela si pe cealalta am pus-o in alt acvariu. Femela care este cu masculul are icre si nu le poate depune iar masculul a facut odata cuib de spuma dar a fost instabil si a disparut. Chiar ma ingrijorez in privinta femelei doarece are icre si masculul nu se apuca de cuib ce ar trebui sa fac sa astept?

6 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa mai astepti ca probabil masculul nu a mai facut asta pana acum si trebuie sa invete cum sa faca, iar femela nu va depune icrele pana cand nu este multumita de cuib. Succes cu puii!
Si apropo de puii acum 3 zile am cumparat un Melc Galben si aeara a depus icre pe capacul acvariului si in 3 saptamani o sa am melci micutzi!

| LeMousiqe a răspuns:

BUna!
Citeste aici,
http://www.zooland.ro/Inmultirea_pestilor_Guppy-7390.html
Daca nu e rasa potrivita spune-mi!

| SunnyDay88 a răspuns:

In mod normal el ar trebui sa faca tot timpul bule de alea. stai linistita ca cand ii vine sorocu femelei o sa faca icele. ideea e sa se apuce el de facut bulele alea. de cate zile e darmat cuibul vechi?

| DragonyBlueStar explică (pentru SunnyDay88):

Pai l-a facut ieri si azi am observat ca s-a dus de rapa.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru DragonyBlueStar):

Eh ...mai lasa i timp. credeam ca au trecut vreo 3-4 zile si el nu face nimic...

| DragonyBlueStar explică (pentru SunnyDay88):

Multumesc mult pentru ajutor