| gardin a întrebat:

Buna TPU am o problema cu catei, mai exact au telazioza numita si conjunctivita viermoasa le.am dat cu o crema si cu picaturi si nu le.a trecut unul dintre ei sa agravat atat de rau incat dimineata are ochiul acoperit de ordori
Doctorul veterinar a zis sa le dau cu spray neo caf doar ca pe el scrie sa se fereasca de ochii, nu stiu ce sa mai fac ajutati.ma intrebati medicul vostru veterinar, eu stau la tara caini sunt rai si nu pote sa vina medicul sa le faca injecti
Este buna solutia aia ce sa fac?

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Am citit si eu acum despre ea si intr-adevar scrie ca nu se administreaza in sau in preajma ochilor. Avand in vedere ca producatorii spun asta, e clar ca nu e ok sa le dai in ochi cu ea.Am gasit un site care poate te ajuta:http://canivetprest.ro/telazioza/.Ar fi fost ideala si o alta opinie a unui medic veterinar asta daca ar fi posibil.Bafta si multa sanatate cainilor!