| Magduttza a întrebat:

Am doi catei, unu de 6 luni, altul de 3-4 luni. cel mare e o rasa. dar nu pura. in fine. ei au purici. ca si ori care alt animal... le'am pus zgarda naturala, nu a functionat, i-am dat cu spray, iar nu a functionat, la veterinar mi'au spus sa le pun picaturi, dar nu cred ca au varsta necesara pentru picaturi. Am cautat pe net si am gasit o modalitate: lamaia. spunea cum se face etc. acum nu stiu. functioneaza sau nu? Va rog sa raspundeti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MrMaloneSV a răspuns:

Si eu am un catel de 1 luna si jumatate si aceeasi problema am avut si eu am tinut zgarda 3 saptamani si degeaba, am mers la farmacia veterinara si la cabinet iar ambii medici mi-au spus sa-i fac cat mai multa baie deoarece purici nu rezista mult in apa.Te sfatuiesc sa ii faci baie cu un sampon anti-paraziti eu am dat vreo 10 lei dar merita deoarece am scapat.Iar cand le faci baie daca au blana de culoare deschisa mai uitate printre blana. Funda?

4 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

Du-te la farmacia veterinara si cere picaturi pentru varsta/marimea care o au ei, picaturile nu le vor face rau. Si eu i-am pus catelusului meu si sunt foarte bune!

| Magduttza explică (pentru 7Mary7):

Ti'as da si tie funda, dar el a raspuns primul. scuze. oricum multumesc mult. da. si mie mi-a propus picaturi. dar sunt destul de scumpe. voi vedeahappy

| 7Mary7 a răspuns (pentru Magduttza):

Nu-i nimic daca nu mi-ai dat funda, ma bucut ca te-am ajutat! happy

| Magduttza explică (pentru 7Mary7):

happy