| RoseOfTheFire a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare vecinei mele tocmai i-a fatat cateaua si a zis ca imi da si mie un catelus dar faza e la cat timp poate sa il dea adica sa il pun pe mancare ca eu as vrea sa il am cat mai repede?

6 răspunsuri:
| andreea171998 a răspuns:

Pai catelusa trebuie intai sa-i intarce pe catei(atunci cand nu ii mai primeste la sanul ei inseamna ca ii intarca), apoi trebuie sa ii inveti pe bobite.incepe mai intai cu ceva usor. poti sa iei un catelus cam de la varsta de 2 luni.succes!

| Ooopss a răspuns:

Incepand de la 2 luni e cel mai bine pentru el, pentru ca trebuie sa fie alaptat destul pentru a se dezvolta cum trebuie si a fi sanatos.Si in plus la aceasta varsta suporta mai bine despartirea de mama lui.Merita sa astepti!

| unwestie a răspuns:

Imi e interesant ce rasa e si il poti lua de la 4 saptamini(1 luna)

| CosminM98 a răspuns:

Buna,ar trebui sa til dea cam la o saptamana dupa ce a fatat.

| YouDontHaveChances a răspuns:

De la vreo 10 saptamani din pacate, trebuie sa fie alaptata inainte, nu poate fi despartita de mama prea repede!

| Barbu_Sabina_1980 a răspuns:

Poti sa il ei in jur de 1 luna si jumatate-2 luni si jumatate depinde cat o sa manance lapte matern nu e niciodata sigur depinde si de catel.