| Catlove33 a întrebat:

Salut grup, cateaua mea a fatat si nu stiu cu ce pot sa o hranesc. [ mancare de oameni ]

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Cu ce ai hranit-o si pana acum.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu hrana foarte sanatoasa si de cel putin 3 ori pe zi, fiindca trebuei sa manace dublu de cum manca inainte, ca sa poate sa-si hraneasca puii.
Recomand carne cruda sau gaturi de pasare (nu aripi fiindca oasele de pui ascutite ii pot ramane in gat si moare). II mai poti da parizer, sau cremvusti care nu sunt condimentati sau iuti, carne fiarta de pasare sau vita, ori curcan.
Nu recomand hrana uscata sub forma de bobite, ca-s numai gunoaie de la animale si risti sa-ti imbolnavesti cainele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie hranita cu mancare de animale, nu de oameni.

| dullcat a răspuns:

Nu cumva se repeta intrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este recomandat să hrănești câinele cu mâncare de oameni.
Este mai bine să-i oferi cățelei tale o hrană specială pentru câini, care să îi asigure toți nutrienții de care are nevoie.
Îți spun din proprie experiență, anul trecut când am fost în Japonia mi-am luat un Akita Inu căruia, ajunși în România, i-am dat un crenvurște. A doua zi am fost de urgență la venerinar, fiindu-i greață, având vărsături și diaree severă.
Așa că dacă ții la cățeaua ta NU o hrăni cu mâncare de oameni.

| Catlove33 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca la noi [in Moldova ma refer ] sunt foarte scumpe manacarea speciala de animale ex.:
250g 45 de mdl

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Catlove33):

Preferabil ciolanele care au ramas de la masa sau daca cumperi de la carmangerie oase de vita/porc/pui si le fierbi.

| nyoentox2002 a răspuns:

Lapte cu paine vezi tu

| Skarr a răspuns:

Ia bobite de caini... Nu sunt asa scumpe. Iei o punga mare si iti ajungem ceva timp. E clar mai ieftin decat sa I dai mancare de oameni

| Cherciumihai a răspuns:

Parizer de porc de la magazin tăiat bucățele mici! puppy dog eyes