| SweetGirl88 a întrebat:

Cum sa o comving pe mama mea sa imi ia un caine? Adica ea e de acord sa imi iau un caine, dar cum locuim la casa, ea vrea sa il tinem prin curte, nu sa il bagam in casa.
Si vecinei mele i-a fatat cateaua si ea vrea sa imi dea si mie un pui, dar acei caini sunt mici si nu au nici prea multa blanita pe ei, iar daca o sa ii las 1 ora afara sunt comvinsa ca ar ingheta, cu zapada asta... deci ce sa fac?

6 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

1:Cu puii nu-i de joaca.Am avut pui care au murit in octombrie, acu cativa ani, nu acum cand frigu e cel mai mare
2tongueuii toti se cresc in casa iarna, catelusa mea a dormit cu mine in pat o scurta vreme si restul in casa pana vara
3big grinaca nu te lasa cu el in casa ori il creste vecina pan la vara ori iei altu la vara
4:Altceva nu ai ce face, e mama, tu esti copilu ei dar si casa e a ei si ea comanda amandurora voua.

| UnKnoWw a răspuns:

Pai adu-l si tu din cand in cand din ce in ce mai des si mama ta se va obisnui cu elwinking

| Roxx123 a răspuns:

Heyhappy eu zic sa incerci sa o cimvingi pe mama ta!
Promite-i ca o sa ai grija in totalitate de ceea ce face cainele, si ca vei fi responsabila.
Incearca de asemenea sa o imubezi.Fa treburi prin casa, surprize, etc..la mine merge mereu:*
Succes!

| SkilVlad a răspuns:

Iati un catel de casa, iar daca cumva il iei pe afara la plimbare sau ceva de genu. cand sa intre in casa stergei labele si blanita daca e murdar big grin asa probabil ca o sa fie si mama ta fericita si la fel si tu si cainele big grin

| kaufland a răspuns:

Ia-ti un maidanez