| May2000 a întrebat:

Am si eu o problema am un catel foarte dragalas, sanatos si dragut.Eu am discutat cu bunica atunci cand catelul va muri sa aducem acasa un hamster (eu ador hamsteri),iar mama nu este de acord, nici tata! Spun ca este prea scup si nu aduce nici un beneficiu casei.Ce sa fac sa o conving pe parinti sa imi cumpere un hamster?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamsterii nu sunt scumpi. Maxim 30 de lei dar depinde de unde cumperi tongue Poti sa le spui ca il iei din banii tai (Daca chiar adori hamsterii iti vei sacrifica 30 de lei) si ca vei avea grija de el, si nu o sa ii deranjeze cu nimic happy Oricum, aceasta este dorinta ta, de a avea un hamster daca acel caine se va odihni in pace, nu a lor, deci tu iei practic decizia, dar mna... Acum fiecare familie cu "regulile" ei tongue Sper sa te fi putut ajuta cu ceva... happy Sarbatori fericite!

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Hamsteri pitici cu 10 lei, beneficiul este bucuria ta. Daca nu te plictisesti de el bineinteles si sa ai responsabilitatea sa ai grija de el, traieste 2-3 ani. Dar cainele ce beneficiu aduce? Daca parintii tai vor animale care aduc beneficii sa va cumparati o vaca sau o capralaughing. Daca pe tine te face fericita un animal parintii tai ar trebui sa fie la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa le explici cat de important este acel ''hamster'' pentru tine, explica-le ca tu adori hamsteri.:*
+ ca ai zis ca ai un catelus sanatos si dragalas, daca e sanatos nu va muri curand, ai timp sa te gandesti mai bine ce animalut vrei :* funda? happy

| razvilol a răspuns:

Un hamster nu cost amult e 10- 20 lei. Am avut multi hamsteri si nu sunt asa de interesanti. Toata ziua dorm numai noaptea ies afara. Mai bine iti iei ceva mai interesant mai colorat cum ar fi un papagal, pesti, zebre australiene.

| JustInsane112 a răspuns:

Incearca sa fi responsabilahappy.Fa ceva pentru ei.fa curat prin casa, gateste(daca stii)..arata-i ca esti in stare sa-ti iei unu.dar un hamster nu e asa scump...costa 5-20lei.