| andreutzaRBD a întrebat:

Am si eu o problema peste cateva saptamani voi pleca la tara si cativa prieteni de la tara vor sa vada si ei the vampire dieres si le s-a stricat calculatorul si vreau sa-l fac pe DVD dar nu stiu cum sa fac am NERO Start Smart si mi-am luat 5 DVD si mi-e frica sa nu le gresesc. Ma puteti ajuta petrnu ca dac anul va merge pe DVD? dau funtita!

3 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Daca ai serialul in format.avi (de exemplu) - fiecare episod corespunde unui fisier separat - deschizi Nero Start Smart, alegi Data, adaugi fisierele si dai Burn.
Daca sunt sub forma unor arhive cu extensie.ISO, deschizi Nero Start Smart, alegi optiune Burn Image to Disc (meniul din stanga), selectezi ISO-ul dorit si Burn.

Nota: incearca sa folosesti viteze de scriere de 4x sau 8x. La viteze mai mari s-ar putea ca efectiv sa nu ti-l citeasca dvd-play-erul. De asemenea, recomandat ar fi sa folosesti DVD-R si nu DVD+R. Nu mai intru in detalii.

| Ford a răspuns:

Cauta pe you tube un tutorial.Hmmm... poate iti este lene: http://www.youtube.com/watch?v=IyXC5ROlghI (daca nu stii engleza uita-te la imagini :) )

| Ciprianch28 a răspuns:

Daca aparatul DVD este mai vechi este posibil sa nu mearga la vieza mai mare de 4x asa ca daca inscriptionezi un dvd fa-l cu viteza de 4x.nu ar trebui sa existe niciun fel de problema