| Wildflower a întrebat:

Am un bichon frise mascul de 2 luni. Problema e ca face peste tot in casa, mai precis pe orice covor. Eu i-am cumparat covorase din acelea pentru catelusi si l-am pus in baie ca sa faca acolo. Cand va ca incepe sa se invarta prin camera il duc la baie sa faca pe presulet. Am stat cu el si 30 de min in baie si NU face nimic, doarme pe gresie...tot timpul cand il duc in baie DOARME! Dupa ce ii dau drumul din baie imediat cu ajunge in camera la covor face pipi. Imi puteti da niste idei va rog, ce as putea sa fac ca sa nu mai faca prin casa. Si acum ca e mic ii cresc dintisorii si tot vrea sa roada, ce as putea sa ii dau ca sa il tin departe de mobila si de cabluri? Jucariile le ignora in situatia asta.

1 răspuns:
| SweetieXD a răspuns:

Asta e problema la cainii masculi, isi marcheaza teritoriul laughing) Sa-l certi cand face pe covor, poate asa nu o sa mai faca. Daca ignora jucariile, nu stiu ce ar putea sa roada altceva.