| MyTedyBear a întrebat:

Am un bichon maltez in varsta de 2 ani.
Trebuia sa merg cu el la vaccin acum o luna insa am fost plecata si nu am putut sa il duc la veterinar.
Ce i s ar putea intampla? Ii face doua vaccinuri sau ceva?
Pana acum se comporta normal nu vad nimic schimbat la el...insa ma ingrijorez...
Voi merge maine la veterinar.

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

La 2 ani trebuie sa-i faca doar vaccinul anual, deci nu e nici o problema cu nu ai putut atunci sa mergi. Cand ai timp mergi si il faci, nu conteaza cand il faci, important e sa il faci o data pe an. Am citit in carnetul catelusei mele si scrie ca un vaccin tine cam 2 ani, dar cel mai recomandat este sa se faca in fiecare an.

| viotedy a răspuns:

2-adica antirabic si tetravalent.n-are nimic. daca era pui, avea.

| Danzell a răspuns:

Ii face unul singur nu doua. Cand iei un medicament si uiti sa il iei o zi doua nu trebuie sa bagi 6 pastile ca sa recuperezi.
asa e si la caine.
pur si simplu o sa ii faca vaccinul de care zici tu si atat

| MyTedyBear explică (pentru Danzell):

Deci sa inteleg ca nu e nimic ca am intarziat?

| Danzell a răspuns (pentru MyTedyBear):

Dap e ok happy