| alecsa91 a întrebat:

TPU!

Am un caine care este, sa zicem asa, mult prea jucaus. Acum o ora, cand i-am dus de mancare, a inceput sa alerge in jurul meu pana cand, prostutul de el, a inceput sa scheaune. Mi-am dat seama ca se lovise la unul dintre picioarele din spate.
L-am masat, apoi i-am dat drumul prin curte, poate poate isi revine. Este vioi, alearga, insa cu retineri... Nu foloseste in totalitate piciorul in cauza. Cand calca pe labuta, cand nu...
Oare trebuie dus la veterinar?

Răspuns Câştigător
| SuperGirl2 a răspuns:

Nu e neapărat. Mama a călcat-o pe Sophie(cățelușa mea) pe lăbuță, nici măcar nu putea să se miște. În ziua următoare am dus-o la veterinar de urgență și veterinarul a spus că nu are nimic. Nu a călcat pe picior cam 4 zile dar acum e bine. Se vindecă de la sine dacă e încă în creștere. Dar ca să te asiguri că nu e rupt poți să mergi la veterinar.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Trebuie dus pentru a se vedea ce are la picior, poate sa fie o entorsa, dar poate sa fie si rupt.
Veterinarul o sa iti dea tratamentul adecvat in functie de ce problema are, deci, nu mai astepta, el poate sa se vindece singur, dar poate sa ramana si cu sechele din cauza vindecarii incorecte.

| neutrino a răspuns:

Cel tarziu maine.

| kiri11 a răspuns:

Asteapt, cu siguranta nu este ceva grav daca alearga deja si este energic in continuare! Este probabil tanar si din cauza asta se va vindeca repede!

| ridhimagupta a răspuns:

Da ii va face un anti-inflamator si a mea a avut aceeasi problema

| ValiR a răspuns:

Salut,
Asteapta 1 zi sa vezi cum se simte, poate doar si- a intors putin piciorul sau a calcat stramb.
Bafta!

| Marius_Nica_1994 a răspuns:

Da trebuie dus de urgenta..in timp il va afecta mai mult..insanatorire gravnica catelusului...