| Larisa1502 a întrebat:

Am un caine shih-tzu dar are parul scurt, pufos dar drept nu cret iar in poze de pe internet i -am vazut cu parul lung si cret! Catelul meu are aproape o luna! Intrebarea mea este : Credeti ca nu este rasa shih-tzu catelul meu sau trebuie sa îi creasca parul mai tarziu? Va rog ajutati-ma FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Hm...Cati ani are? Sau cate luni? Depinde! Daca este pui este in crestere si se dezvolta mai greu(astadoar la unii)Cainele tau daca este mai in varsta este tot shih-tzu! Sunt rase de caini cu mai mult specii...De ex. eu mi-am luat de curand un bison si nu-i ca toti ceilalti.Este mai dezvoltat.In loc sa fie mic el este inalt si am auzit de la mai multi ca este o alta specie.Cred ca asa este si cu catelusul tau! Succes, sper ca te-am ajutat! Funda?

2 răspunsuri:
| AndreeutzaDeea a răspuns:

Am si eu un shih-tzu,cand era de varsta catelului tau drept,doar unele fire putin ondulate,pentru a aranja un shih-tzu pentru concurs ii se prinde o funda la breton si parul este lung pana in pamant si drept, nu te astepta sa fie in permanenta cret, dar nici drept, o sa fie ondulat, succes!

| Larisa1502 explică:

Aaa OK! Mersi mult FUNDA!