| Mia999 a întrebat:

am o problema.De 4 zile catelul meu refuza sa manance si vomita o spuma alba ...si face si spume la gura. e asa trist si de abia se mai tine pe picioare.
ce ar trebui sa fac? momentan nu sunt in tara ca sa il duc la veterinar... urgent. mi-e foarte frica sa nu moara straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Iar unu care crede ca doar in Romania exista veterinari. de 4 zile cainele se chinuie si stapanul e prea prost sa foloseasca google sa caute un cabinet veterinar in apropierea pozitiei sale

| Mia999 explică (pentru JohnnyBi):

Altceva in afara sa jignesti mai stii? am scris si mai sus situatia, imbecilule.te bagi in seama aiurea, eu am nevoie de un raspuns nu de prostiile tale.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mia999):

Nu copil prost. singurul lucru pe care l-ai spus este ca nu esti in tara. singurul imbecil aici esti tu, si un caine moare pe seama prostiei tale. nu esti in tara, nu zici ca nu e nici cainele cu tine. ai lasat un caine singur? daca nu, cineva care are grija de el il poate duce la veterinar. daca l-ai lasat singur, esti un prost.

nu mai te da inteligent cap de pluta. o solutie exista mereu, dar esti prea prost sa o vezi. ai cainele cu tine, il duci la vet, nu e cu tine, cineva il poate duce. nu cred ca esti atat de prost sa fi lasat un caine singur intre 4 pereti.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca sunt semne de otravire.
Sau Parvoviroza, daca e mic si nevaccinat.

| Hαppiηеss a răspuns:

Indiferent in ce tara esti, vei gasi o solutie sa il duci la veterinar daca vrei sa traiasca!
Am si eu un caine la care tin ca la ochii din cap, cand s-a imbolnavit l-am sunat pe veterinar la 10 seara sa vina la cabinet sa-l consulte...
Daca intr-adevar iti pasa, muti muntii din loc!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Clar ca lumina zilei că ori e otrăvit ori e bătrân și e pe ducă. Dacă e bătrân, îmi pare rău, dar n-ai ce face! Asta e! Cu câinele meu a fost aceeași poveste, am stat împreună până în ultimul moment. Însă dacă e tânăr, cu siguranță că a fost otrăvit și nu mai pierde timpu ca fraiera (scuze) și grăbește-te du-l la veterinar că mâine s-ar putea să fie prea târziu!

Răspuns utilizator avertizat
| TruewordxD a răspuns:

Da-i apa cu sare, a fost otravit asa am patit si eu cu cainele meu si si-a revenit. Daca nu are nici un efect consulta un doctor veterinar.

| KanekiKen a răspuns:

Du-l la veterinar cat mai repede si nu pune mana pe el, s-ar putea sa turbeze. ai grija sad

| IulicaBiancutza a răspuns:

Nu stiu ce sa spun! Incearca sa il duci la veterinar cat mai repede cand ajungi in tara! Alta varianta nu stiu daca ar mai exista!

| draghinandraandra a răspuns:

Vorbeste cu ai tai si du-l cat mai repede la spital. bafta!