| TeenTitans2002 a întrebat:

Am un catelus bichon de 2 luni si tocmai i-am facut al 3-lea vaccin si vreau sa ii fac baie, as putea sa ii fac sau mai trebuie sa astept?

Răspuns Câştigător
| Mirela123yz a răspuns:

Buna!
Eu te-as sfatui sa astepti cateva zile, chiar o saptamana.
Apoi ii poti face baie linistita.
Nu e bine sa-i faci baie imediat dupa vaccin. :*
Sa ai grija de el!

2 răspunsuri:
| AnaMaria2005love a răspuns:

Trebuie sa mai astepti doua saptamani dupa ultimul vaccin ca sa il scoti afara si sa il speli.Am si eu un bichon! Funda?

| Chiper_Roxana_1990 a răspuns:

Cu cat sunt mai mici, cu atat sunt mai susceptibili la raceli si boli. Mai bine, daca nu e foarte murdar, incearca sa il cureti doar pe labute si asteapta sa faca cel putin 3 luni pentru prima lui baie generala. Iar in timpul baii, ai grija la urechi si la ochi, sa nu ii intre apa sau sampon fiindca pot dezvolta infectii.