| Gagu4321 a întrebat:

am un catelus de 5 luni si a racit nu stiu ce are, nu se poate ridica vomita mult si ii ca un fel de saliva(vomitura), e umflat in zona plamanilor si rasa este coocker(nu stiu daca am scris bine).i dau de mancare pedigree
va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Cum a zis si Cat, fuuuugi la veterinar, Pare sa fie parvo sau jigodie, daca sunt astea e deosebit de grav. Nu e vorba de ce mananca, e ceva infectios.

2 răspunsuri:
| Cat a răspuns:

Buna, Cristi!
Cel mai bun sfat pe care il poti primi este sa ajungi cat mai rapid cu catelul tau la medicul veterinar.
El este cel mai in masura sa recomande un tratament, dupa ce-l consulta.
Nu amana aceasta vizita, faptul ca vomita si nu se poate ridica indica faptul ca starea lui este foarte deteriorata.
Nu cred ca alimentatia lui are foarte mare importanta in situatia de fata, mai ales ca ai scris si ca e umflat in zona plamanilor.
Fuga la doctor!

| Gagu4321 explică:

Prea tarziu a plecat pe lumea cealalta
crying(