| xBlueAngel a întrebat:

Am un papagal care din neatentie a ramas fara coada. Stiti cam cat dureaza sa ii creasca penele la loc?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Durează ceva, câteva săptămâni.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In cateva saptamani, 2-3.
Si perusilor mei li se intampla.winking

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu-i nimic! Papagalului o sa-i creasca la loc coada.O sa dureze cateva saptamani sau chiar luni( dar nu mai mult de 2). Dar acum depinde de specimen și rasă. Sunt totuși curios cum a reușit. Sper că te-am ajutat...

| LucianStroe a răspuns:

Cum naiba din neatentie? laughing

| xBlueAngel explică (pentru LucianStroe):

Pai si-a agatat coada in usita de la cusca...

| LucianStroe a răspuns (pentru xBlueAngel):

Asa stapan, asa papagal.

| SlenderWomen a răspuns:

Depinde si ce papagal e
de exemplu daca e perus dureaza cel mult o luna

| MarianM8777 a răspuns:

Depinde de rasa! la perusi max 1 luna! Eu am Micul alex si mi s-a intamplat.laughing si in vreo 8-9 luni a crescut la lochee hee)

| razvilol a răspuns:

De la 2 luni la 8 luni

| Elenuca3567 a răspuns:

Auci, bietul...sigur penele din coada ii vor creste in cateva luni, pasarile naparlesc cam de doua ori pe an, primavara si toamna...

| RyoRay a răspuns:

Nu-i nimic! Papagalului o sa-i creasca la loc coada.O sa dureze cateva saptamani sau chiar luni( dar nu mai mult de 2). Sper ca te-am ajutat si sa-ti traiasca!

| RyoRay a răspuns:

O sa-i creasca coada la loc. Dureaza cel mult o luna, dar cred ca depinde si de rasawinking. Sper ca te-am ajutat, sa-ti traiasca.