| Swaggiiee a întrebat:

Am un papagal si nu canta. I-am dat drumu din colivie (in casa), si a zburat si a si cantat. A zburat cam o ora. Dupa aceia a intrat in colivie (este dresat). Si de atunci, numai cand zboara canta si in colivie este MUT. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

Daca l-ai luat de curand dureaza ceva timp pana se acomodeaza. Daca il ai de mai mult timp pune-i o oglinjoara sau alte jucarii.

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Lasa-i usita la colivie deschisa tot timpul.o sa iese numai atunci cand are el chef.tocmai de aia canta, fiindca e fericit cand poate zbura.

| Swaggiiee explică:

Multumesc la amandoi! Da, Al3xin0, l-am luat de curand. Si oricum, a inceput sa mai vorbeasca in cusca. Ii dau in fiecare seara drumu. Multumesc!