| dulcica2 a întrebat:

Am un papagal si nu stiu unde sa il pun! Adica ma refer in ce camera sa il pun? Pentru ca acum el sta in camera mea si eu nu prea stau prin camera aia! Eu banuiesc ca nu ar trebui sa il tin in camera aia pentru ca se simnte singur si retras! Unde ar trebui pus?

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @dulcica2! Papagalilor le place compania și trebuie să aibă cu ce să-și piardă timpul în colivie pentru că se plictisesc repede. Aici poți citi câte ceva despre asta http://casacuperusi.wordpress.com/......jucariile/
O zi cu zâmbet să ai!

| Kira22 a răspuns:

Pune-l in sufragerie sau living numai sa nu il pui langa calorifer ca iarna cand o sa dai drumul la caldura o sa ii cada penele, trebuie pus la cel putin 2-3 metri de calorifer.

| MuJaRdIn a răspuns:

Fai rost de un partener si s-a rezolvat problema, nu cred ca papagalul se simte singur, doar ti se pare, asa au temperamentul in general papagaliihappy dar pentru mai multa siguranta gaseste`i un partenerhappy

| andypandy_2709 a răspuns:

Pai in bucatarie.crek caq e cel mai bine...acoo sil pun multi.:*., funda?

| andrei_3160 a răspuns:

Fai rost de partener sau pune-l unde e multa lume.

| elenacorneliai a răspuns:

Salutare...am avut si eu un papagal si il tineam in camera unde stateam cel mai mult, nu ii place sa stea singur sau cand mai ramanea singur ii lasam televizorul aprins sa ii dea senzatia ca este cineva pe acolo