| Reea6 a întrebat:

am un perus de 4 luni este vioi canta nu stranuta nu are secreti nici la ochii, nici la cioc, dar ceea ce ma ingrijoreaza este ca da din codita cand respira, precizez ca nu scoate sunete la respiratie. va rog ce poate fi?

2 răspunsuri:
| StoicaDiana2001 a răspuns:

Du pasarea la veterinar pentru investigatii e mai sigur asa

| Reea6 explică (pentru StoicaDiana2001):

Am scris aici deoarece m-am gandit ca poate dau peste un crescator sau ori ce alta persoana care se pricepe la pasari deoarece veterinarii sunt mai mult bazati pe pisici caini si cand mergi cu pasarea la ei se uita la tine ca mata-n calendar ...asta din propia experienta la care am fost doi ba mi-au spus direct ca pot merge cu el acasa si sa ii dau fructe si ceai de musetel ca altceva nu stie sau sa vin cu un caine sau pisica iar altuia ii era frica si nu stia nici cum sa il prinda ...deci daca aveti pasari sau stiti unele cauze va rog sa imi spune-ti poate nu e grav dar poate devenii grav si nu as vrea sa il vad cum se chinuie. va rog apreciez mult