| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Am un pui de pisica, motanel si mereu cand merge la litiera sapa putin si miauna in acelasi timp, este normal? I-am dat pastiluta pentru deparazitare interna dar nu stiu de ce miauna asa, mai ales la treaba mare.
Ma puteti ajuta cu un raspuns?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Am avut de curand cativa puiuti de pisica de la o pisica pe care am salvat-o.
Din nefericire la fel faceau, dupa varsta de 4 saptamani s-au imbolnavit toti si au murit...Motivul a fost ca mama pisica poarta in ea virusul de "panleucopenie", un fel de herpes felin pe care l-a transmis si puiutilor si acest virus s-a declansat incepand cu varsta lor de 4 saptamani.

Sigur ca nu e obligatoriu sa fie si cazul tau, dar daca ti-a trebuit pisica, ar trebui sa stii ca, costa, e un suflet cu nevoi si poate patii probleme medicale care necesita tratamente si evident bani.

Du-o la un veterinar bun si vezi care e problema...S-ar putea sa ajungi sa scoti din portofel cateva sute de lei pe analize...

Tine-ma la curent daca doresti.

| trophin a răspuns:

Da

| nevermind1234 a răspuns:

E posibil sa fie constipat? pisicile hranite numai cu hrana solidă (granule) tind sa aiba probleme de genul. Eu cumpăr mereu și pliculețe cu sos, si îi dau aproape zilnic o porție.
E doar o sugestie. Ar fi bine sa fie doar atât.