| alexa82 a întrebat:

am un shih Tzu si are doua luni.si are problema cu treaba mare face foarte subtire.ce sa-i dau? ce sa-i fac?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună.
Încercă în seara asta să îi dai orez fiert nesărat cu un pic de cărniță fiartă ( ca să mănânce orezul), orezul strânge stomacul, în afară de orez, poți să ii amesteci în apa de băut ceai de mentă neîndulcit.
Dacă după ce consumă orez, tot mai are probleme, te-aș sfătui să te duci cu el la veterinar să nu fie problema mai gravă.Și sper că nu i-ai dat să mănânce carne crudă ( în principiu de la ea face diaree, dar și de la lapte, dacă are intoleranță la lactoză).

| Kriss96 a răspuns:

Cum adica subtire? Adica forma este lunguiata si subtire sau tu vrei sa zici ca are diaree?

| RenataIoana a răspuns:

Daca are diaree ia-i de la farmacie (nu vererinara) calciu carbonic si pune-i cam o lingurita in mancarewinking
Daca forma este lunguiata si subtire ori te duci la veterinar ori are fundul mic rolling on the floor