| Andreea_8368 a întrebat:

as avea si eu o intrebare.Imi dorec de mult un caine ci doar mama nu ma lasa. E greu de convins, nu ii plac animalele, ma puteti ajuta cu niste ideei va rog frumos? Btw eu stau la bloc... dar as avea unde sa-l tinhappy. Imi doresc un pui de yorkshire terrier:X.

Răspuns Câştigător
| ღdiaღ a răspuns:

Cumpara-i cadouri,promite-i ca vei asculta de ea,ca te vei ocupa de catelus,vei munci mai mult ca de obicei,spune-i ca este o sansa unica(te-ar ajuta,sa fii mai responsabila,grijulie)daca nu-i plac animalele le v-a considera fleacuri(nimicuri),dar nu e adevarat,-eu imi doream o sora(am rugat-o mult pe mama iar intr-o zi mi-a zis ca as fi o sora numa)subiect-orice animal merita o sansa,(mama ta nu i-o acorda),dar,capul sus, ca sunt multe solutii:
~roaga-o(asta as face eu si ar merge la "mama" mea)
~prefate trista si ingrijorata(ingrijorata sau descurajata)
~petrece mult timp cu mama ta, si afla-i secretele(legate de problema cu animalele)poate are o amintire sau un motiv intemeiat pentru a nu-i placea animlele
! tata si bunica mea zic ca nu le plac animalele doar sa le vada!
~poate nu aveti posibilitatea de a tine un animal(un catel)sau mama ta crede ca iti vei lasa scoala in urma
a da solutii:
~poti sa-i scrii o scri9soare unde sa iti revarsi sentimentele(fata de familie si cat de bine var prinde putina companie)scrisoarea daca e bine facuta o poate atinge la inima pe mama ta
~arata-i niste filme sensibile sau filme cu catelusi care scot la iveala iubirea de care ati putea sa aveti parte de preferat filmul "hachiko"
~cumpara-i ceva dragut si bine-dispuneo
~succes(bafta)atata stiu

2 răspunsuri:
| fafnir a răspuns:

Cainii de rasa sunt de cacao. Sunt bolnaviciosi si prosti. Ma-i bine adopti un maidanez. Ei sunt rezistenti si sanatosi. Si poate o induioseaza salvarea unuia tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea mie imi plac animalele.am o fiica pentru care am luat un catelus, pe care nu am putut sa-l tin inchis in apartament.as fi vrut, dar stii ce se intampla? cainele sau pisica nu stiu ca parintii lucreaza si noaptea iar ziua trebuie sa doarma.si vin si dranjeaza.deasemeni voi copii va luati angajamentul sa ii ingrijiti dar dupa ce va jucati cu ei,uitati ca le trebuie mancare,apa, ca trebuiesc scosi afara, pentru necesitati sau pentru plimbarea zilnica.si sarcina cade tot in spatele parintilor.iar noi parintii unii preferam sa avem timp pentru voi copii nu pentru animale.