| Ooterog a întrebat:

Buna kiss
Am si eu o problema big grin Ma puteti ajutabatting eyelashes?
Intai incep q : Imi doresc foarte mult sa am un catselus sau o pisicutsa love struck. Si problema este ca nu ma lasa ai mei straight face
* Imi spun k :
- e greu de ingrijit,
-cainii si pisicile trebuie sa stau la curte nu la bloc chatterbox
Imi puteti spune cum sa-i coving puppy dog eyes?

Răspuns Câştigător
| Elee a răspuns:

Exact asta s`a intamplat si la mine! sad Exact asta spune si tata...rolling eyes Si m`au lasat cu un caine : a trebui sa-l dam pentru ca :
-ne trezea la 6 sa il ducem afara :O
-nici nu raspundea la nume sad
-avea deja app un an cand l`am luat si nu mai putea fi " dresat "
Dar stiu cum sa-i convingi :
-ia note fff bune la scoalawinking parintii adora asta laughing
-tine ordine in casa... spala vasele da cu aspiratorul happy
-ascultai tot timpul, cand spun sa vii acasa tu sa vi straight facewinking
Pe scurt fi Copil Modelbatting eyelashes Asta va merge, iti spun euwinking Sper laughing Daca da, gandeste`te la un nume dragutso :* FUNDA? happy

9 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Ai tai au dreptate. Un catel sau o pisica e ff greu de ingrijit... dar in schimb un papagal nu e greu de ingrijithappy

| Bogdanm82 a răspuns:

Intra pe www.cosmopet.ro arata-le poze cu animale care sunt tinute in casa si poate ii convingi. Poti discuta acolo si cu cei care au animalele si poate iti dau ei mai multe idei de a ii convinge.

| vreau1alint a răspuns:

Pai ai putea sa le arati ca esti responsabila. Roaga-i sa te lase o saptamana sa ai grija de un animalut si daca te descuri il pastrezi daca nu incerci si anul viitor. Funda?

| AnaAmalia31 a răspuns:

Spune-le ca un catel sau o pisicuta este un prieten, nu un animal! Si vezi ce-ti vor zice...si mai improvizezi tuwinking...
Funda?

| XxRoyalxX a răspuns:

Pai spune-le ca le dai resturile lor si ale tale de mancarewinking cresc si fara chesti speciale. Fuhnda din toata inima

| DORICE a răspuns:

Si eu am vrut pisicuta. Pana la urma insa am luat un papgal, apoi i-am luat si o pereche, care intre timp a fugit. Oricum eu i-am iubit foarte mult si iti pot fi prieteni la fel de buni ca un catelus sau o pisicuta. Ai putea sa iti iei si un hamster, care e destul de usor de ingrijit. Mai gandeste-te si la alte animalute, poate ajungi la un acord cu parintii.

| Revennaras a răspuns:

Pai,spune'le ca îl duci la plimbare zilnic(chiar si pisica poți ) dar eu care am 25 de câini si 4 pisici?

| keos a răspuns:

Arata-le ca esti responsabila, tine curat, invata bine...

| Florindil a răspuns:

Trebuie sa gasesti un catelus care sa le placa si lor iar dupa totul vine d la sine