| bubulinutzz a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa imi dati niste sfaturi in legatura cu:Cum as putea sa ii conving pe parinti sa imi ia un papagal? mersi:* Fundaaaa::*:*

Răspuns Câştigător
| SilverGirl a răspuns:

Spune-le ca vei fi responasabil si argumenteaza-le plusurile perusilor:
1.este usor de intretinut-de obicei nu e pretentios la mincare si se adapteaza repede
2.traiesc destul de mult- de la 8 la 10 ani si uneori chiar mai mult
3.sunt usor de dresat-daca iei un baietel mic, pui, nu numai ca poti sa il inveti sa stea pe mina si pe cap, dar poate sa aiba si,, cont de vorbareala"
4.sunt foarte sociabili, pot trai si in pereche si singuri, dar cu conditia ca ii acorzi atentia necesara
4.sunt foarte jucausi si draguti :* sunt nebuni dupa bilute colorate, clopotei si leagane happy
5..sunt o priveliste uimitoare si un prieten foarte bun, iti poate ridica dispozitia cu ciripitul lor frumos happy
6. da, fac putina mizerie, dar nu intratit cit poate face un ciine sau o pisica...gindestete cita mizerie poate face o pasare cit o vrabie de mica?winking
Sper ca te-am ajutat, bafta happy

6 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Aratale acest filmulet cu perusii mei si sigur ii vei convinge.
http://www.220.ro/animale/De-Ce-Nu-Ma-Mai-Scarpini-Scarpina-Ma/FhSyIK2vBG/

| Clauvdgg a răspuns:

Invatat sa iei acum in ultimele saptamani note mari si al teza si spune-le inainte ca o sa faci acest lucru daa iti iau un papagalwinking

| ligiligi a răspuns:

Buna.Ca sa ii poti convinge pe parinti trebuie sa fi cuminte,sa ajuti la treburile casei, sa iei note bune la scl si sa le spui ca tu vei avea grija de papagal(o sa ii pui mancare, o sa ii cureti cusca)daca reusesti la papagal ai nevoie de:o cusca spatioasa, o cutie pentru mancare, un tub pentru apa si daca vrei sa ii decorezi cusca pune-i accesori(oglinda sa isi vada reflectia, un cerculet sa se poata legana pe el) si sa ii pui 2 bare in care sa poata sta(sa nu stee pe jos cu piciorusele). Mult succes! kiss Funda?

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Invata foarte bine la scoala si s-ar putea sa til ea sau roaga-i mai mereu....si pana la urma o sa ti-l ea happy

| anonim5491 a răspuns:

Spune-le ca o sa ai grija de el si doar tu te vei ocupa de el funda?

| kathy7649 a răspuns:

Sunt de acord cu toate ce s-au spus mai sus dar eu am facut altfel: am cerut ori papagal ori un iPad laughing sa stii ca lucreazahappy