| TheMusicBoy a întrebat:

Buna TPU.Imi puteti spune cum sa ii conving pe parinti sa imi iau un porcusor de guineea de ziua mea? Ei zic ca deja avem un caine si casa e mica si ca nu vor sa tina un sobolan in casahappy.Imi dati niste sfaturi sa ii conving si de unde pot lua unul din Oradea sub 20 lei? Mersi!winking

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce mai vrei si chestiuta din aia? Cainele e absolut perfect si-i inteleg pe al tai, deja face destula mizerie, daca mai vii si cu inca un animal... Unii se roaga si pntru un caine si tie nu-ti e suficient? Esti cam razgaiat.

| TheMusicBoy explică (pentru Adry05):

Nu prea face mizerie si nu sunt razgaiat.De mult timp mi-am dorit un porcusor de guineea.Si eu v-am cerut sfaturi nu critici.

| MihaelaDart a răspuns:

Tocmai ca din critici te inveti sa fi mai responsabil. Acum descoperind aceasta intrebare mi-am dat seama ca nu esti multumit de ceea ce ai. Inca un animal si intr-o locuinta mica asa cum ai spus tu, nu sunt conditii necesare. Un porc de guineea nu tine numai de hrana si joaca, tine de responsabilitate maxima. Ai deja un caine, care pe langa hrana de zi cu zi, ii trebuie mersul la veterinar periodic, asa si porcul de guineea va fi. Un dus la medic costa. O fi el mic, dragalas si ieftin la cumparare, dar posibilitatea parintilor nu este atat de mare sa tina 2 animale de companie. Iar tu, ca sa fi responsabil la varsta pe care o ai, ar trebui sa fi mai intelegator. Si eu imi doresc sa am o pisica, desi nu e vorba ca nu-mi permit, ci ca este prea mult. Un caine imi este de ajuns pe care il am.

| TheMusicBoy explică:

Apropo am uitat.nu stiu ce sa aleg intre porcusor de guineea sau hamster.