| johncena1 a întrebat:

BUNA TPU! As vrea sa imi spuneti si mie ce sa fac in aceasta vacanta de vara.Adik ma plictisesc raaau. Cele mai multe solutii pentru plictiseala primeste fundita

Răspuns Câştigător
| Trasnea_Vladut_Andrei_1993 a răspuns:

In aceasta vacanta eu te sfatuiesc sa faci urmatoarele :

1: Pentru a nu te plictisi iesi afara si du-te la o piscina sau la apa la ceva si fa si tu baie
2: sa te joci pe PC exemplu : action : mafia 2, Panzer.Elite.Action.First.Battalion.
shoter : call of duty 4, call of duty 3, call of duty 2, call of duty Ops, Battlefield.3
sporturi : fifa 12, fifa 11, pes 2012, pes 2011, fifa manager 12, fifa manager 11
FPS : Crysis 2, The. Darkness.II, Syndicate, Binary.Domain
RPG : Mass. Effect.3, Might.and.Magic.Heroes.VI, The.Witcher.2.Assassins.of.Kings.Enhanced, Risen.2. Dark. Waters!

3: sa inveti sa joci : fotbal, baschet, rugby, handbal, si inot
4: sa iti dresezi catelul sa faca scamatori

5: sa faci vizita in tari straine : Bulgaria, Grecia, Spania, Franta big grin, Italia
6: Cu un profesionist sa te arunci in apa si sa faci scufundari in echipa ( cu mai mult baieti/fete!

7: sa faci concursuri cu prieteni : concurs de alergat, concurs de role, concurs de biciclete, concurs de mers in maini, concurs de inot!
8: in anul acesta sa te duci in fiecare zi daca poti la sala sa faci muschi pentru ca sa fii fresh cand incepe scoala daca nu ai terminato!

9: Luati tu cu prieteni tai dvd cu filme, cu voi cand erati mici si uitati-va la filmele acelea
10: sa iti iei WII de 10 mil si te joci cu prieteni box, tenis, baseball, baschet etc.

11: puneti bani toti si luati un joc de dart si jucativa si sa vedeti daca va bateti recordul vostru sau jucati versus
12: ia-ti chitara ( tu ) prieteni tai sa isi ia si ei tobe microfon etc pentru o formatie!

13: iesi in oras cu prieteni si in parc si mai vb jucativa beti un suc!
14: ia 5 pachete de carti si 5 prieteni si la fiecare prieten ii dai un bachet si va jucati razboi, machaua, poker,

15: ia-ti net si intra pe TPU ( Toti pentru unu ) si dane si noua fundita ca am raspuns prea mult! big grin laughing rolling on the floor

scuze pentru 15 sad sper ca te-am ajutat! mult noroc! fundita te rog?

7 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poti sa-ti faci un Vlog pe Youtube, tot ce iti trebuie este o camera care sa filmeze, de preferat HD, Full HD e perfect, si sa spui diverse glume sau noutati dintr-un anumit domeniu si sa te filmezi, apoi cateva mici editari, si daca vezi ca prinde la lume, iti spun eu ca nu te plictisesti in vacantawinking
Sau ceva mai, simplu, poti sa-ti faci un blog pe blogger.com, eu mi-am facut unul mai de mult si acum in vacanta vreau sa ii fac niste editari in HTML ca sa aiba un design mai unic.

| agirll a răspuns:

Una uite aici o lista.Sunt mai mult de 20 de lucruri:deseneaza, canta, danseaza, invata dansuri, scrie o carte, compune cantece/poezii/povesti, fa origami, fa quilling, fa machete, fa sudoku/rebus/integrame, joaca jocuri gen:3D Logic si Zuma,joaca ce jocuri iti plac,fa teste de personalitate,uite-te pe TPU,iesi afara(afara poti sa joci ping-pong,sa teplimbi cu rolele,sa alergi putin prin parc,sa stai pe o patura cu amicii tai si sa va jucati carti sau badminton sau volei daca ai minge de volei),fa-ti un blog,fa un film,modifica poze, cauta poze ca wallpaper, fa curat in calculator, fa curat in camera, joaca-te cu animalutul tau(daca ai), citeste, mergi la shopping, gateste, picteaza, fa-ti un jurnal, cauta-ti un hobby, colectioneaza lucruri, invata cuvinte noi in engleza, franceza sau ce limba iti place tie, imbogateste-ti vocabularul, viziteaza muzee, mergi la bunici, perfectioneaza-te intr-un anumit domeniu, petrece timp cu familia taNumai bine. funda?big grin

| QµeeК a răspuns:

Sa te joci pe PC
Sa mergi cu prieteni in parc
Sa inveti sa inoti
Sa iti bati propriul record la ceva
Sa pictezi
Sa sari coarda de... ori
Sa citesti
Sa te plimbi
SA mergi cu bicicleta... km
Sa inveti sa canti la chitara
Sa iti faci temele de vacanta
Sa inveti o limba straina la perfectie
Sa iti faci pe net un blog
Sa mergi intr-o tara straina
Sa mergi la piscina
Sa faci scufundari
Sa scrii o scrisoare si sa vezi daca ajunge la destinatar

| Eygey a răspuns:

Du-te in vizita pe la bunici, iesi cu prieteniii prin oras, plimbate cu bicicleta, fa -ti temele de vacanta, joacate jocuri la calculator, du-te pe la mare, la munte, raspunde la intrebari fara raspuns pe TPU, stai pe mess, stai pe facebook, twitter, mai dormi ziua,

| Anonimus212 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un catel.Intodeauna e ceva de facut cu el.

| iMuffin a răspuns:

Laba