| Anca1313 a întrebat:

As vrea sa mi iau un caine de rasa Cavalier King Charles Spaniel dar am niste intrebari:

1. Poate sta intr-un apartament cu 3 camere?

2. Vara pot sa l scot 2 ore jumate afara si iarna 1 ora jumate. Trebuie sa l scot la plimbare si mai mult?

3. Ati cumparat vreodata de la canisa Cosanzeana's Castle?

4. Cateii sunt de calitate?

5. Cum trebuie ingrijita aceasta rasa?

Astept raspunsuri!

Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Horologer a răspuns:

Salut! Este un caine de statura mica, deci da poate locui intr-un apartament cu 3 camere, nevoile cainelui acesta sunt la fel ca la oricare altul.La intrebarea 4 nu stiu ce iti pot raspunde, e un animal nu in obiect.Are tot ce vrei afectiune, loial, prietenos etc.

Intrebarea 5 e foarte sensibila deoarece acesti caini au unele afectiuni(in timp vorbim) cum ar fi afectiune degenerativa a valvei siringomielie mai exact probleme cu maduva spinari.Si inca ceva foarte important, luxatia patelara adica rotulele de la labute sunt foarte "nedurabile" daca nu ai grija cu alimentatia cainelui.La aceasta rasa de caini mancarea trebuie sa fie foarte bine aleasa deoarece daca ajunge la o greutate foarte mare(obezitate) apare aceasta boala/problema (Luxatie patelara).

Sper ca te-am ajutat si daca te hotarasti sa adopti unul ii urez sanatate.

3 răspunsuri:
| AnthonyWhite a răspuns:

Cateii sunt de calitate?
ce intrebare
poate sunt facuti in China