| milezpinkangel a întrebat:

As vrea sa scriu o carte pentru. ca imi place foarte mult sa citesc...Ideea este ca nu prea stiu despre ce as putea scrie si ce titlu i-as putea pune...Mentionez ca as vrea sa fie o carte politista, ceva cu actiune sau ceva romantic.Multumesc.Fundita pentru. cel mai bun raspuns.happy

Răspuns Câştigător
| noname4me a răspuns:

Poti sa scrii despre o relatie dintre doi adolescenti. unul de 19 ani unul de 16... care trec printr-o multime de peripetii impreuna. si la un momendat se despart din cauza unor certuri prostesti si dupa o perioada ea se intoarce la el si se impaca. si incerci sa gasesti o poveste gen actiunea incepe in anul. asa data este vorba de doua persoane care nu au mai avut legatura una cu alta niciodata si se intalnesc intamplator in curtea unei scoli. baiatul era la fotbal fata la voley cu prietenii lor fiecare. din joaca incep sa vbeasca si asa mai departe Inspiratia doar tu poti sa o gasesti din ceea ce vezi in jur. Spor la treab daca iti place ideea si vrei sa te mai ajut nu ezita sa ma cautiwinking Eu am scris un poem intr-un moment de cadere psihica totala din viata mea daca vrei iti dau sa il citesti poate te inspira

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu aleg sa scrii o carte romantica. Ai putea scrie despre o fata si viata ei romantica, si cum a intalnit baiatul vieti ei. Sa inventezi si sa dezvlolti. Ai putea spune ce declarati i-a facut baiatul fetei.
Ai putea adauga la inceputul textului aceasta replica:
" Eram in liceu, vazuse-m ca o fata zambitoare si calda se indrepta la mine, era un baiat din liceu care ma privea cu multa caldura si dragoste..." Sau ai putea dezvolta tu.
Langa aceasta povestire, ai putea lipi poza cu fata si baiatul.
Sau ai putea desena o inima mare, care in centrul ei sa scrii declaratia de dragoste care i-a facut-o baiatul fetei.
Mult succes. Pa, pa.

| pokiD a răspuns:

E aiurea. tie iti place sa citesti nu? dar de ce vrei sa scrii. o carte?laughing " o carte politista " rolling on the floor ahahaha. infine. da-mi funda happy

| beibii_5728 a răspuns:

Masca din umbra
Detectivul [un nume]
Pe urmele tacerii
O noapte in [unde vrei, iar in noaptea aceea sa se petreaca o crima]
Devastarea
Praf si Pulbere

Jennie un personaj romantic)
O noapte in Paris
Catargele iubirii (ceva pe mare)
Lacrima de robot
Flacara inimii
Iubire Clasica

Funda?happy

| beibii_5728 a răspuns:

Ai putea povesti cum o fata cauta dragostea adevarata pe net.Ea primea in fiecare zi trandafiri rosii de la un admirator [.]La sfarsit ea afla ca baiatul de care era indragostita pe internet era admiratorul ei, un baiat frumos din liceu, ai putea sai pui numele :Trandafir virtual, sau Trandafirul

Iubire artagoasa
Firul iubirii
Craciun cu sentimente
Lacul iubirii
Iubire mostenita