| KaterinaPetrova a întrebat:

Buna TPU.as vrea un porcusor de guineea.big grin insa nu prea suport mirosurile neplacute:d acestia au un miros specific? precum hamsterii de ex? fundita

9 răspunsuri:
| Sparckling a răspuns:

Eu am avut 2 porcusori si nu miroseau urat.Le faceam curatenie la 2-3 zile, depindea de anotimp.Nu sunt plictisitori,sunt chiar foarte dragalasi, iubitori, amuzanti si jucausi.Hamsterii miros foarte urat(dupa parerea mea), fata de porcusorii.Si in plus, ei traiesc mai mult decat un hamster. Sper ca te-am ajutatwinking.

| Λndrei a răspuns:

Parfumeaza-i.Normal ca fiecare creatura are un miros specific, trebuie sa le fai curatenie si sa ai grija de ei, asa nu o sa mai miroasa asa de greu.

| Byanka_6376 a răspuns:

Da...nu vrei sa stii...am avut 13 pana acum(2+5 serii de pui) si sincer i-am vandut ca miroseau ca la cocina.

| Sparckling a răspuns (pentru Byanka_6376):

Pai 13 put rau de tot, e adevarat, dar 2 nu put cu siguranta la fel ca 13.Si nu te poti ocupa de 13 in parte, ca de 2. Ii lasi pe toti pe jos, zici ca-i furnicar.Cu 2 e chiar simplu, crede-ma

| Codrutzz a răspuns:

Nu miros ca hamsteri, au un miros mai puternic din cate imi aduc aminte am avut unul cand eram mic. Dar daca ii schimbi rumegusul sau pe ce il ti in 3-4zile nu cred ca ai probleme big grin

| LoveBellaLoveEdward a răspuns:

Eu tocmai mi-am cumparat un porcusor de guineea, si m-am atasat foarte mult de el, e foarte adorabil si foarte dragalas...nu imiroase daca ii schimbi talajul... daca vrei mai multe infomatii lasa-mi un mesaj cu idul tau

| Andrada_4124 a răspuns:

Am si eu un porcusor de guineea si il iubesc...nu miroase daca nu ii schimbi talasul, iar el este foarte iubitor, dragalas si nu este costisitor.

| elisza a răspuns:

Orice animal are un miros specific, dar daca ii schimbi regulat talasul, in functie de anotimpbig grin, nu va ajunge sa 'puta'. Daca ii dai fan, asta pentru ca-i trebuie la digestie, ii i-a si din mirosul talasului murdar. Ca sa nu miroasa vara ar trebui sa-i schimbi talasul la 3 zile, asta in functie si de marimea custii.

| 2Antonia1992 a răspuns:

Buna.AM avut porcusor de guineea si iti pot zice sa nu-ti iei deoarece e greu de suportat, mananca mult si e foarte costisitor.
EU acum am o chinchilla foarte draguta care nu face deloc mizerie si e superba.O ador.
Gandeste-te mai bine inainte de a ahizitiona un porc de guineea.