| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Astazi am cumpărat o iepuroaica din piata, pentru iepurele meu, ca să fie pereche. Problema este ca iepuroaica sta singura, nu mănâncă(i-am dat si furaje si iarba), am văzut ca nu prea poate sa alegre, adică se deplaseaza cam încet, fuge de iepure(iepurele vrea sa o "cunoasca"hee hee ). E posibil sa fie bolnava? Cum sa o fac sa mănânce? I am băgat si în gura, nu vrea, da afara.

6 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Ai răbdare, inca este speriata. Maine va manca bine și se vor f|_|te ca iepurii happy

| Bizon95 a răspuns:

Nu ma pricep
dar
sigur, SIGUR nu e batrana cat cuprinde si nu mai e interesata de nimic si de aia abia se misca?
mai ales luata de la piata...

| deix001 a răspuns (pentru Bizon95):

Nu e domne batrana, are 5 luni

| Bizon95 a răspuns (pentru deix001):

Atunci, prea tanara? nu stie ce e aia si trebuie sa astepti pana dau caldurile in ea!

| Patronu1 a răspuns:

Așteapt-o pana se acomodează cu noua ei casa. Și niciodată sa nu ii dai iarba de pe jos ca e stropita cu toate mizeriile anti-insecte/țânțari. Bafta!

| Eireann a răspuns:

E speriata, e normal. Eu cand am luat baiatul a stat 3 zile ascuns sub pat si nu iesea decat cand nu eram in camera sa manance afine si fan. Nu ii baga cu forta in gura ca in mod sigur nu o convingi asa si doar o sperii si mai tare. Ai grija sa aiba de mancare in apropiere si multa apa. Tine-o separata de mascul daca poti macar pentru cateva zile.