| cRaNs1MoRe a întrebat:

Am o iepuroaica care tocmai a fatat dar nu a alaptat de cred 12 h dar poate 11, 10, 9h pentru ca a fatat seara si i-am alaptat eu tinand iepuroaica jos si punand iepurele la tata...Credeti ca pentru ca am pus mana pe iepure iepuroaica o sa-i manance?
Apropo esti belgian de casa
Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita acolo des, pentru ca iepuroaica nu-i va alapta.Ea alapteaza numai in intimitate.Asa am tot stat si eu mereu pe langa ea, si am deranjat-o.Fii fara teama ca ea isi va da seama cand e vremea de alaptat si se va duce la ei. Vreau sa mai spun ca daca e la prima fatare, si are prea multi iepurasi, ea va mai lasa sa naora din ei.Asa e mersul lor. Abia de la a doua fatare iepuroaica va avea ugetul(tatele) mai mari si mai mult lapte pentru a putea creste toti iepurasii. Daca a mai avut fatari inainte, las-o in intimitatea ei.Cati iepurasi are?happy

| cRaNs1MoRe explică (pentru anonim_4396):

A fatat 3 dar mai e 1 pentru ca i-am lasat prin curte si iau mancat ceva de afara...laughing

1 răspuns: