| Franziii a întrebat:

Astazi am primit 2 broscute testoase, una mai mare si una mai mica, cea mica ii mai lenesa nu manca si cea mare activa si o mancat deja big grin poate avea ceva cea mica? si mai am o intrebare. Poti sa iei o boala de la ele? ca m-am jucat cu ele si am uitat sa ma spal pe maini.

4 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Dar cum sa te joci cu ele? lasale libere nu sunt jucarii.
Sunt destul de pretentioase trebuie sa le schimbi apa des, sa aiba o insula, si apa sa poata baga capu sub apa si le trebuie si lumina naturala.Cea mica e posibil sa nu se-o fi obisnuit cu locu, cu mediul..si la mine statea numa intr-un loc i-ar peste vreo 2-3 zile se comporta normal.
Asa ca daca le ie-i ai grija sa nu le chinuii.
Cat despre boala, sa nu risti asa ceva nu dormi cu ele in camera, si dupa ce ai terminat cu ele te speli bine.

| Merisorr a răspuns:

Am 2 broscute si dorm cu ele in camera de vreo 5 ani si nu am patit nimic oh go on! Apa trebuie schimbata la 2 saptamani, si in acvariu trebuie sa ai si niste scoici pe care sa se urce cand au nevoie de apa. Chiar daca traiesc in apa mai mult, ele se pot ineca deci mare grija. Intr-adevar cea mica probabil nu s`a obisnuit cu noul mediu si de aceea se comporta asa happy! Si atata vreme cat nu bagi mana in ochi sau gura dupa ce te joci cu ele nu ai ce sa patesti oh go on!

| beauty99 a răspuns:

Cred ca nu poti sa ia nevoie, dar cel mai sigur e sa te speliwinking