| Curly2002 a întrebat:

Salutare!
Am şi eu o întrebare legată de breoaştele ţestoase... Scuzaţi categoria.
Am broscuţă pe care am primit-o de curând. O lună totul a decurs normal, a mâncat, a înnotat prin apă, însă de vreo săptămână, refuză să îşi deschidă ochii. Am luta-o în palmă, ţi se mişcă. A umblat puţin, dar nu mai este la fel de activă cum era altădată, şi nici nu prea mănîncă. Am auzit de o boală care o pot face broscuţele, încât li se lipesc ochii... Chiar mă întreb dacă nu o avea boala aceea. Însă, îşi deschide ochii, iar chiar ieri a mâncat şi a înnotat.
Am mai auzit că broscuţele pot hiberna. Însă mi se pare cam prea devreme pentru o hibernare.
Mă poate ajuta cineva să îmi spună ce are broscuţa mea?
Dau fundă.
Mulţumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

Du-o la veterinar

| Pupeta1993 a răspuns:

Da am avut si eu una si am aruncat-o ca nu stiam ca nu era moarta dupa aia am aflat ca asa fac ele pentru ceva timp