| qBiscuitii a întrebat:

happy
Astazi as vrea sa va pun o intrebare happy
As vrea sa ma apuc de LONGBOARD.
Sunt incepatoare...
Dar nu stiu daca sa aleg Longboard sau Skateboard.
happy
Puteti sa-mi spuneti care si sa argumentati de ce?
Multumesc mult si dau Fundita pentru cel mai bun raspuns.winking

Răspuns Câştigător
| Saddelyx a răspuns:

Hmm.depinde.Ideea este ca skateboard-ul si longboard-ul sunt foarte diferite. Daca vrei sa faci scheme si sa mergi prin oras, atunci skateboard-ul este cel mai bun.Acum depinde si unde locuiesti pentru ca longboard-ul este facut pentru viteza, si ca sa poti practica cum trebuie, ai nevoie de o strada potrivita.E adevarat ca poti sa faci scheme si cu longboard-ul si sa te plimbi normal, dar depinde de tine in ce scop vrei sa il utilizezi...Cum am zis, Longboard-ul este facut in asa fel incat sa poti lua viraje usor si la viteze foarte mari. Daca nu ai un loc potrivit pentru asa ceva, eu ti-as recomanda skateboard-ul.Si eu mi-as dori sa fac Longboarding, dar cum locuiesc la mare, nu prea pot.