| AdrianaMia a întrebat:

Astăzi mi-am lăsat câinele afară, fără lesă, ca de obicei, pentru că nu-i place să stea in lesă, nu vrea să se mişte când îi pun lesa. Țin să menționez că este femelă labrador, de un an şi 5 luni. Lângă mine am un vecin cu vreo 3-4 câini şi cățeluşa mea se duce la ei când o las afară să-şi facă nevoile. Nu ştiu dacă e in perioada de imperechere, nu cred, căci nu i-a venit ciclul, însă nu mai vine de câteva ore acasă. Poate nu este mult, insă mi-e frică să n-o pierd, mai ales că am avut vreo 5 câini până acum care mi-au fugit de-acasă. O să incerc să n-o mai las afară aşa, fără lesă. Mda, şi cum am spus, se duce la respectivii câini. Mi-e frică că o va călca vreo maşină sau o va lua ceva tip. Am strigat-o, insă fără niciun succes. I-am pus mâncare lângă uşă, dar nimic. Am mers la vecinul cu câini şi-am strigat-o. Ce credeți? Nimic!
Sper să fie moartă sau ceva, credeți-mă, mă gândesc la ce-i mai rău! Acum jumătate de oră am cautat-o, dar nimic. Am mai strigat-o şi incă o strig de pe geam. Spuneți-mi ce-aş putea face! Doar la ea mă gândesc si simt că mor! Parcă mai am puțin şi plâng! Sper să nu râdeți, dar ea inseamnă totul pentru mine! Astept răspunsuri! Mulțumesc!♡!

4 răspunsuri:
| AnDrEy_8110 a răspuns:

Se va intoarce intr-un final.

| wolfves a răspuns:

Nu poti sa te duci la vecin si sa il intrebi daca e acolo? Asta e singura solutie ca sa stii exact. Si ma bucur ca inseamna totul pentru tine happy

| Mary1398 a răspuns:

Poți să pui afișuri pe stradă cu poza ei și să oferi o recompensă pentru cine Găsește. poți să duci o poză cu ea la adăposturile din zonă pentru că s-ar putea să o fi luat hingherii și poți să o cauți la de adaposturile din zonă cum am zis mai sus. Sper că o vei găsi repede! Și sper că te am ajutat Mult succes în căutare!

| AdrianaMia explică:

Scuzați, am vrut să spun: Sper să NU fie moartă sau ceva