| Addelyn24 a întrebat:

Am doi câini, un mascul și o femelă masculul- labrador femela- cano care labrador+cano ce credeți ca pui vor ieși tot cano care sau rasă diferită? laughing funda!

Răspuns Câştigător
| Anonimus12468 a răspuns:

Puii nu pot iestii de rasa pura daca (virgula) cainii sunt de rase diferite happy
O sa ai niste corcituri de rase pure rolling on the floor

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Vor iesi corcituri, clar. Din doua rase diferite nu are cum sa iasa un caine de rasa...vor iesi niste caini care vor avea trasaturi predominante de cane sau labrador, sau si, si. Daca parintii nu au pedigree nici de ei nu poti fi sigur ca sunt de rasa, fiindca nu stii ce stramosi are in spate.
Daca te-ai gandit sa ii imperechezi ti-ai pus unele intrebari? De ex: cui vei da puii(in jur de 10 puii)? unde ii vei tine pana la 2 luni cand ii vei putea da? cu ce ii cresti pana ii dai? stii ca femela gestanta va avea nevoie de hrana de buna calitate(ex acana) si de vitamine...
Niste caini se imperecheaza, doar atunci cand:
-au pedigree
-au drept de monta
-parintii sunt testati pentru boli genetice
-au anumite trasaturi sau temperament care merita mostenit(de ex in expozitii, caini care au rezultate foarte bune sunt reprodusi pentru a scoate alti produsi cu calitati excelente).
Tu nu faci altceva decat sa produci niste corcituri cu scopul de a pacali oamenii cumparand niste "experimente", ca si niste caini foarte interesanti.

| Addelyn24 explică (pentru RedNose):

În primul rând, nu am intenția să păcălesc oamenii s-au să îi vând. Nu știu ce ția venit prin cap să spui asta. Corcituri da știam că o să fie, apropo pe amândoi îi hrănesc cu pedigree și au fost examinați. Din punct de vedere al sănătății sunt normali. Voi puteți să îi numiți corcituri dar tot câine ca oricare altul sunt. Poate nu sunt de rasă pură, și care e problema? un câine mereu te va vedea ca un lider.

| RedNose a răspuns (pentru Addelyn24):

Toti cei care doresc sa vanda caini pun intrebari de genul si niste pui care nu sunt din aceeasi rasa ca sa stie ce posibilitate este sa iasa "de rasa". Daca stiai ca ies corcituri atunci de ce ai mai pus intrebarea...Eu cand am zis de pedigree(act ce dovedeste ca un caine este de rasa, pe el aparand 4 generatii:parintii puilor,bunicii,strabunicii,stra-strabunicii) nu m-am referit la hrana pedigree(in caz ca nu stiai ce inseamna ped-ul despre care am zis eu). Cand vine vorba de hrana pedigree este printre marcile de hrana de caini proasta,la fel si darling,chappy,friskies sau alte marci care le mai gasesti prin carrefour,cora,kaufland,etc. Cele mai bune,hrana superpremium,dar scumpe sunt acana,royal canin,pro plan,hill's,orijen etc.,iar o alta hrana,premium,mult mai buna decat pedigree si la un pret apropiat:BOSCH, dog chow, biomill etc. Da, poate nu sunt bolnavi, dar ai facut cu analize sa stii daca port vreo boala genetica? analize ce se trimit in strainatate? nu cred.
Ce scrie in dex:
Corcitura(metis)=organism provenit din incrucisarea a doua specii diferite
Rasa=Grup de indivizi aparținând aceleiași specii de microorganisme, plante, animale, cu caractere comune, constante, conservate ereditar, care se deosebesc de alte varietăți din aceeași specie prin anumite caractere specifice. 2. Fiecare dintre grupurile biologice de populații, caracterizate prin culoarea părului, a pielii și prin alte particularități exterioare.
O corcitura nu se poate numi caine de rasa, orice caine fara pedigree nu se poate numi caine de rasa fiindca nu se stie din ce se trage.
Intr-adevar, un caine de rasa si un metis ofera la fel de multa iubire si iti poate fi un adevarat prieten.

p.s. deci ultima propozitie ai dat-o in bara, deci suna ca si cand tu esti ala smecher si te p*** pe iei de caini.

| Addelyn24 explică (pentru RedNose):

Du-te ma deșteptule, bine că știi tu mai bine. nu ai altceva de făcut decât să înjuri? se vede ca ești un terminat psihic. cica ma dau șmecher, șmecher te dai tu și dai raspunsuri aiurea copil de 10-12 ani, critikule ca nu faci altceva decât să arâti cat de prost crescut esti

| RedNose a răspuns (pentru Addelyn24):

Stai lin ca sunt mai major ca tine si stiu ce vorbesc. mai degraba ai tu 10-12 ani daca smecher si ce am mai zis eu e injuraturarolling on the floor si din ce am spus arta ca sunt prost crescut... intereseaza-te tu la oameni competenti nu la baietii de la colt sa vezi daca e adevarat ce spun sau nu. eu doar ti-am dat sfaturi si ti-am spus parerea mea,tu fa linistit ce stii si ce vrei. in plus,se vede ca te deranjeaza adevarul de ai sarit ca ars. Nu-ti convin raspunsurile nu mai raspunzi si gata,fiecare are voie sa-ti spuna parerea,buna,rea,ridicola,paronoica e parerea lui.

p.s. am amstaff cumparat de la o canisa si m-am interesat mult ce inseamna sa cumperi de la colt sau dintr-o canise, de aici stiu ce inseamna caine de rasa, caine cu pedigree, parintii cu teste, standarde etc.

| Addelyn24 explică (pentru RedNose):

Bai da de unde să știu eu ce ai scris acolo că arată cu steluțe? și singurele lucruri care apar în felul ăsta sunt înjurăturile, din primul răspus al tău mă faci mincinos, neimformat și bișnițar sau ceva de genul. Nici măcar nu mă cunoști.

| RedNose a răspuns (pentru Addelyn24):

Daca citeai cu atentie iti dadeai seama ca scrie "te piși pe ei de caini", eu am scris cu steluse, nu e de la ei.
Ok, poate din cauza a cate am vazut si auzit m-am enervat si de aia am raspuns asa, dar daca tu nu vrei sa produci asemenea pui si stii ce inseamna corcituri atunci cu ce scop mai pui intrebarea?(te intreb in caz ca vei vrea sa fi sincer...).