| TekkEN a întrebat:

Azi de dimineata, pisicii mele de 3-5 luni i-a cazut un dinte si nu stiu daca este dinte de lapte sau daca are vreo problema.Ea se joaca si nu da semne cum ca nu s-ar simti bine.Acum 1 saptamana ii mirosea gura urat, nu am fost la veterinar.
Aveti aici poza cu dintele care i-a cazut: http://i.imgur.com/unUi0PS.jpg (dintele este incercuit cu rosu ).As vrea sa stiu si cum se numeste acel dinte.O zi buna!

PS:

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
este normal sa ii cada dintii de lapte, este inca pui deci are dinti de lapte, o sa ii creasca la loc. dar daca respiratia urat mirositoare persista, te-as sfatui sa te duci la un medic veterinar, sa nu aibe tartur, principala cadere a dintilor la animale.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Iar dintele se numeste canin. O seara buna.

| Kriss96 a răspuns:

Tu cand erai mic/mica ti-au cazut dintii de lapte nu?
Ei bine afla ca desi e animal si oamenii functioneaza la fel ca un copil.
Acum lasand analogia la o parte pisicii ii cad si ei dintii de lapte. Tu cum crezi ca atunci cand e mica nu te doare cand te musca si cand creste te doare?

| fataciocolata a răspuns:

Buna.Mergi cu pisicuta la veterinar, el va stii mai bine ce problema are si-ti va spune ce trebuie sa faci.Mult succes, pa!

| TekkEN explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!