| Gabi_Gabriela_1978 a întrebat:

Cainele meu vomita spume si nu mananca de 3 zile, ce sa fac? Nu-l pot duce la veterinar. Un leac ceva pana ajung eu la farmacie

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca a fost otrăvit i se da apa cu sare băgată forțat pe gura, aceasta îi provoaca voma și de a scoate ceea ce a ingerat. Lapte nu se da pentru astfel de simptome. Mergi de urgență la veterinar daca vei vrea sa mai ai câinele in viață. Sunt multe de spus, poate să fie o otrăvire de la o planta sau mâncare aruncată de alții pe jos, sau sa aibă vreo problemă biliara sau orice alta problemă de sănătate care numai un medic poate să dea un rezultat corect și să-l trateze. Încearcă să poți de a merge la cer sau kai farmacie veterinara!

| sierra1 a răspuns:

Lapte vrea?

| Kat29 a răspuns:

Daca este otravit da i lapte cu siringa, iar daca are viermisori da i ceai de menta cu siringa dimineata si seara.