| Cartoon98765 a întrebat:

Bună!
Am un câine iar de câteva zile a început să nu mai latre, doar să urle ca un lup. Urlă foarte des şi nu ştiu ce se întâmplă cu el. De aproape o săptămână urlă... Nu înţeleg ce se întâmplă cu el. Ţin să precizez că acesta are 8 ani şi nu a mai făcut aşa niciodată. A mai urlat dar dacă strigai la el înceta dar acum urlă încontinuu. Heeelp please! Nu vrea să-l pierd crying.
P.S: Veterinarul nu se ocupă cu aşa ceva, adică unde stau eu nimeni nu îşi duce câinele la veterinar. Câinele meu seamănă cu un ciobănesc pe pirinei, dar este mai mic.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca urla pentru ca inchis, e perioada cand catelele sunt in calduri, tine cont si de asta. Ceea ce mai poti face e sa-i pui mereu apa calduta sa bea, sa ai grija sa aiba paie in cusca si sa-i dai mancare calda.

| Cartoon98765 explică (pentru Mihaela1964):

E liber, nu e legat si se duce de multe ori sa hoinareasca prin sat.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Cartoon98765):

Daca e liber, poate alerga in voie, nu va ingheta stand intr-un loc.Mancare si apa cald il va ajuta sa treaca cu bine peste iarna asta grea.Multumesc pentru apreciere.happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa-l dezlegi si sa-l urmaresti.Sau daca il tii in apartament sa-i dai drumul un pic pe afara.Cred ca. vrea si el la catele sau daca e catea, e in calduri.

| Juliet10 a răspuns:

Probabil ca e bolnav... trebuie sa il duci la veterinar pentru niste analize. sau schimba-i mancarea. poate merge.