| Ioana_4187 a întrebat:

Motanul meu este bolnav si nu stiu ce sa ii fac.Nu prea mananca, este foarte slabit si ii lacrimeaza ochii.Acum este cam tarziu ca sa il pot duce la veterinar si nu stiu daca rezista pana maine.cine stie cam ce as putea sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| sKilL a răspuns:

Incearca sa-i dai lapte sa bea... asta-l va pune pe picioare. daca nu are pofta de mancare / baut. e grav.

5 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Prea multe nu poti face, in afara de faptul ca sa ii dai de baut de mancat si de caldura. In afara de asta ai putea sa ii cureti ochii cu vata imuiata in ceai sau apa calda.
Bafta

| Ioana_4187 explică:

I.am dat niste lapte si parca si. a mai revenit putinhappy. Merci de sfat!

| Jack a răspuns:

Adui repede o pisic rolling on the floor:X, sigur o sa ii faci un bine, parerea mea.Varianta 1.)ii da un pic de fericire la motan si poate ii trece
Varianta 2.)daca ii sa "plece", atunci macar o face fericitrolling on the floor:X
fundita:X?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Curăţă-i ochii cu pansament steril înmuiat în ceai de musetel la temperatura camerei, nu cu vată (rămân firişoare şi poate face o infecţie). După aceea usucă blând, tamponând uşor cu pansament steril uscat sau cu o batista/un şerveţel de hârtie curat. Dă-i laptele tot la temperatura camerei şi. în general, nu-i da mâncare direct din frigider, ci uşor încălzită. Eu cred că a răcit, poate are amigdalită şi atunci are nevoie de un antibiotic şi nişte vitamine, dar speciale pentru animale. Du-te cu el la veterinar neapărat!
Si te invit pe site-ul meu, http://lecturirecenzate.ro/

| stephanie_4322 a răspuns:

Incearca sa-i dai lichide(apa sau lapte) si apoi lasa-l sa se odihneasca la caldura in noaptea asta. Maine du-l la veterinar daca nu-si revine