| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Cățelușa mea a născut pe 24 februarie și este de talie medie. Următoarea perioadă de împerechere ar fi peste câteva luni, nu? Știu semnele, dar aș vrea să mă pregătesc deoarece a fost o împerechere nedorită și de data aceasta aș vrea să fie cu un câine ca ea.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexAL275 explică (pentru Harfagre):

În decembrie e frig, aș da-o la vară sau toamnă pentru că mi-e că iar se împerechează aiurea, data trecută m-am trezit cu o sumă de câini în curte și n-am avut ce să fac, cățelușa mea nu stă deloc închisă, dacă mi-a făcut gaură și prin panoul de gard bordurat. Chiar mă gândesc la varianta cu lanțul, îmi pare rău, dar n-am ce să-i fac, are boxă dar nu-i place să stea deloc acolo. Eu o mai scot afară, o mai plimb și după o duc la boxă, dar s-a învățat prea liberă, vrea numai prin curte și prin grădină să stea.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAL275 explică (pentru Harfagre):

Mă duc cu lopata prin curte, fac de pază?‍♂️?‍♂️?‍♂️

| Eireann a răspuns (pentru Harfagre):

Sau o sterilizezi ca sa scapi de stress si ca sa nu te trezesti cu pui nedoriti. Oricum sunt prea multi caini pe care nu ii vrea nimeni fara sa mai adaugi si Tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Harfagre):

Eu am setter irlandez sterilizata si pisica ragdoll tot sterilizata - daca ii cumperi de la crescatori la categoria "pet" in general semnezi in contract ca ii sterilizezi si nu iti elibereaza certificatul de pedigree. Cei luati de la adapost au fost sterilizati cand i- am luat.
Nu ai spus ca puii pe care ii ai acum sunt dintr-o imperechere nedorita?

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Harfagre):

Da, ai dreptate, scuze.