| Andreea2ooo a întrebat:

Catelusele de rasa Bichon au menstruatie? Daca da cand si cate zile!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

@valentingb ti-a raspuns bine.
Eu insa am o catelusa bichon si iti spun cum e la ea. Se intampla cam de 2, poate 3 ori pe an si dureaza in jur de 2-3 saptamani. Dar trebuie sa-ti spun ca a mea este foarte curata, mereu se curata singura si nu murdareste nimic in casa. Totusi, in perioada asta, e mai alintata, cauta locuri mai ferite (se baga in sifonier), mai plange fara motiv (ii trece daca o alint).

| Andreea2ooo explică (pentru LolaLollita):

Tot o catelusa Bichon o sa imi iau si eu. Ce as putea sa ii fac ca sa nu murdareasca prin casa?

| LolaLollita a răspuns (pentru Andreea2ooo):

Eu nu i-am facut nimic, nu cred ca vei avea nici tu de facut. Mereu se curata singura, daca era cazulhappy

| Andreea2ooo explică (pentru LolaLollita):

Mersii mult! :*

| LolaLollita a răspuns (pentru Andreea2ooo):

Cu multa placerehappy
O seara frumoasa!

| Andreea2ooo explică (pentru LolaLollita):

Am uitat. De la ce varsta incepe sa aiba menstruatie?

| LolaLollita a răspuns (pentru Andreea2ooo):

Pff. a mea cred ca a avut pe la 6-7 luni... cred. Nu mai stiu exact.

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Catelusele, indiferent de rasa, specia canina in sine, ca si felinele si majoritatea animalelor, nu au menstruatie. In schimb intra in sezonul de imperechere, o data sau de doua ori pe an. Acesta dureaza cam 3 saptamani. In primele 3-14 zile catelele au scurgeri de sange si alte lichide impregnate cu un miros menit sa atraga parteneri.