| RuxyRuxandra a întrebat:

Buna TPU.
Ce rasa de caine imi recomandati pentru un apartament?
Vreau sa mai precizez ca am o sora de 3 ani.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Buna ziua! Dupa cum ai spus mai sus, dupa informatiile pe care ni le-ai oferit eu ti-as recomanda un Bichon Maltese sau un Beagle.Sunt caini cu rangul foarte ridicat la inteligenta.Amandoi sunt jucausi! Sunt deosebiti de alti caini.Eu,insa, nu ti-as recomanda un chiuaua...sunt catei mici, da, dar sunt foarte pretentiosi adica sunt si fragili ca sa spun asa.Tie frica sa pui mana pe el ca i se rup oasele(glumesc laughing) in fine. Dintre Beagle si Bichon Maltese eu as alege Bichon-ul caci mi se pare mai mult ca Beagal-ul este un caine de casa(nu la bloc)De aici incolo este alegrea ta.Sau dupa cum a spus si eubamboo iti poti lua un yorkshire terrier.Tu vei face alegerea si sper sa te gandesti ine, ca sa nu alegi ceva nasol! O zi buna!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca urmatorii: pechinez, bichon, yorkshire terrier, sau chiar bulldogii englezi/francezi deoarece sunt non-sportivi si nu prea au nevoie de o curte

| mola a răspuns:

De talie mica sau de talie mare?

Răspuns utilizator avertizat
| rotwath123 a răspuns:

Sarpeiul e perfect eu am 5 sarpei 3 fete si 2 baieti dintre care o fata e pui sunt foarte prietenosi si dorm putin cam mult + nu musca doar ling xD

| Dariuspeerta a răspuns:

Un Chow-Chow

| BlueLagoon97 a răspuns:

Nu iti recomand Beagle daca stai la bloc deoarece sunt caini de vanatoare si trebuie sa faca mult ''sport'' in fiecare zi big grin

| alysshia a răspuns:

Eu iti recomand un Mops, Boxer sau bulldog englez deoarece acesti caini sunt foarte sensibili si jucausi. Mie acesti caini imi plac. Acum depinde de gusturile tale.
Alti caini: bichon, chiuaua, yorkshire terrier, teckel, pekinnese, pomeranian, cocker, cavalier King Charles Spaniel, papillon, bulldog francez, shih tzu - acestia sunt de talie mica.
Poti cauta pe Google Images poze. happy
Funda?