| Alexandraaa197272 a întrebat:

Bună TPU!
Cum fac să i se ridice urechile unui Yorkshire Terrier?
I-am pus banda pentru câini la urechi, i-am dat si calciu. Nu stiu ce sa mai fac.
Mama zice ca e posibil sa fie metis. Nu că ar schimba cu vreo ceva lucrul acesta si ca oricum o voi iubi mereu, doar ca am dat foarte mulți bani pe ea.
Chiar nu știu ce să mai fac, imi puteti da sfaturi? Mai sunt șanse să i se ridice? Vreau sa mentionez ca are aproape 3 luni.

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

In 99% din cazuri si le ridica singuri, de fapt nici nu prea stiu de cazuri care sa nu-si ridice urechile daca ambii parinti sunt ok, dar acum sunt cazuri in care isi ridica urechile mai tarziu, eu zic sa-i lasi urechile in pace ca nu rezolvi nimic si o sa si le ridice singur, daca nu inseamna ca e ceva neinregula si ar trebui sa-l duci la veterinar sa vezi care-i treaba ( mai asteapta o luna doua), stiam ca la unii se ridica si la 4-5 luni. Acum lasa-l in pace, nu ii face lucruri decat daca-ti zice veterinarul, desi si asa cel mai ok e sa-l lasi natural sa se invete