| Yubitika16 a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi tin catelul in casa? Ei spun ca un catel trebuie sa stea afara si ca are purici, dar eu le-am explicat ca o sa ii cumpar sampoane casa il spal si zgarda de purici dar ei tot nu vor sa ma lase.
VA ROG SA MA AJUTATI! Dau FUNDA

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa mi se intampla si mie. Parintii mei spun ca daca am sta la casa am putea avea un caine. Depinde unde stai(la casa sau la bloc). De obicei iti merge daca vad parintii tai ca il speli mereu si ca ai mare grija de el, o sa te lase Mult noroc! Sper sa fie de folos sfatul meu!

| Kriss96 a răspuns:

Spune-le sa-l lase macar o zi, doua, sa vada ca nu se intampla nimic. Sau deparaziteaza-l extern. Asa e cel mai sigur.
PS. Iarna purici?

| Florenta16 a răspuns:

Nu te vor lasa pentru ca sunt constienti ca odata si odata va deveni responsabilitatea lor. Nu cred in schimb ca esti tu atat de bogata incat sa ii cumperi toate necesare, asadar cheltuiala pica pe ai tai! Eu zic sa iti iei gandul sau il iei si il tii afara, sau iti cumperi unul atunci cand vei locui singura si vei putea avea tu grija si sa il intretii si sa il plimbi si tot. pana atunci, cumpara-ti un perus sau un hamster sau pesti. Bafta si La multi ani!

| roxanaiasmina202 a răspuns:

Si eu am avut problema asta dar i-am convins sa ma lase.
Trebuie sal speli sa-l faci sa arate bine sa miroase bine si lasa cainele sa petreaca mai mult timp cu ei ca sigur se vor atasa de el si o sa le fie mila mai ales pe asemenea frig si o sa-l lase in case te asigur.
Nu stiu daca va merge sigur dar incearca.

| Dany99 a răspuns:

Eu am facut in felul urmator :l-am spalat cand era un frig de crapau pietrele afara, si cand a intrat bunica la mine in camera si l-a vazut nu a mai putut sa il dea afara si astfel a ramas in casa.

| Alexandra678 a răspuns:

Pai,cu metoda asta o sa-i pacalesti putin... spala in permanenta cainele, ca parintii tai sa vada ca el este curat! Dovedeste-le ca tu esti o persoana responsabila, si ca ai putea avea grija de el! Daca tot nu vor, iti recomand fata de catelus suparat! LA MINE MERGE MEREU ACESTA METODA!

| BarnaCamelia a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa speli cainele si sa ii cumperi solutie de purici, iar dupa ce ii faci baie sa il dai cu solutie atat la ceafa cainelui cat si sub ''barbie''... acolo unde nu poate ajunge. Iar daca scapa de purici arata-le parintilor tai ca nu mai are purici si sper ca o sa te lase sa il tii in casa.

P.S. Eu asa am facut cu pisica.
Nu e nevoie sa folosesti un sampon special pentru caini, poti folosi un sampon pentru copii.

Scuze daca nu prea iti este de folos atat ma pricep.