| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

Buna TPU daca am o pompa de aer pentru acvariu cu 2 iesiri (capete unde se baga furtunul)si folosesc doar una iar cealalta ramane asa fara furtun are ceva? p.s. pompele de aer chinezesti sunt bune de ceva? nu iau foc daca o folosesc tot timpul in priza? funda mare si vot

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu are nimic daca pui un dop la iesirea pe care nu o folosestirolling on the floor. sunt bune si pompele chinezesti.pe vremuri nu se gaseau decat din alea in comert, si dadeau un randament foarte bun.

| Roxin_Alex_1989 explică (pentru a1doru):

Nu neaparat e sa pun dopul nu?

| a1doru a răspuns (pentru Roxin_Alex_1989):

Pai cel mai indicat este sa pui doua pietre pentru aer.

| Roxin_Alex_1989 explică (pentru a1doru):

Da dar nu strica nimic prea mult oxigen nu? ca acvariul e mic de 16 l

| a1doru a răspuns (pentru Roxin_Alex_1989):

Nu are nimic. oricum, debitul de aer la pietre se poate regla foarte simplu, strangand furtunele cu un cleste de rufe.